Trento

Trento (Trident), město s bohatou historií, je vzdáleno od Monte Bondone jen půl hodiny cesty autem či autobusem. Je hlavním městem provincie Trentino-Alto Adige a vzdělávacím, vědeckým, ekonomickým i politickým centrem této oblasti i celé severní Itálie. V roce 2007 zde žilo přes 112 000 obyvatel. Ve světě je Trento známo zejména díky konání Tridentského koncilu v roce 1545.

Město je geograficky velmi rozsáhlé, zahrnuje totiž kromě centra i mnoho vzdálených, různorodých míst. Leží v širokém ledovcovém údolí, zvaném Adige, na úpatí Dolomit. Město obklopují hory: Vigolana (2150 m), Monte Bondone (2181 m), Paganella (2124 m), Marzola (1747 m) a Monte Calisio (1096 m). V blízkosti se nacházejí i známá jezera (Lago di Garda, Lago di Levico, Lago do Caldonazzo a Lago di Toblino).

Ačkoliv Trento není centrem masové turistiky, má návštěvníkům co nabídnout. Zdejší architektura vytváří jedinečnou atmosféru – je na ní znát germánský vliv i vliv italské renesance. Centrum města je malé, tvoří ho především středověké a renesanční budovy. Většina z nich byla restaurována – byly obnoveny jejich přírodní pastelové barvy a dřevěné balkóny. V Piazza Fiera je ještě vidět část středověkého opevnění. Mezi hlavní památky Trenta patří Duomo (románsko-gotická katedrála St. Vigilia z přelomu 12. a 13. století), kostely St. Maria Maggiore, San Pietro, Sant'Apollinara a San Lorenzo, hrad Castello del Buonconsiglio a mnoho dalších. V Trentu se mimo jiné nachází také muzeum moderního umění, letecké muzeum nebo muzeum přírodních věd.

Po lyžování či turistice v okolí Monte Bondone se jistě vyplatí toto město navštívit a zpestřit si tak svou dovolenou.

©2024 Monte Bondone Cestování.cz